SPOR HİZMETLERİ ŞUBE

MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak;

Öncelikli görevimiz; Öğrencilerin ve çalışanların beden sağlıklarını korumak ve geliştirmek, sportif faaliyetlere ilgi duymalarını ve serbest zamanlarını ilgi duydukları branşlarda değerlendirebilmeleri için uygun ortam oluşturmaya çalışmak, sporla ilgili faaliyetleri izlemelerini,  isterlerse bu faaliyetlere katılmalarını sağlamak,  üniversitelerarası sportif organizasyonlarda Üniversitemizi temsil edecek  spor takımlarımıza  çalışması için imkan yaratmak,  Ayrıca üniversitemizin sportif amaçlı kullandığı  tüm salon,  saha, tesis ve malzemelerinin tek elden  kullanılmasını sağlayarak salon, saha, tesis ve malzemeleri sürekli  temiz ve sağlam olarak kullanıma hazır bulundurmak,  Üniversite içi, üniversitelerarası ya da uluslararası karşılaşmaların yapılacağı salon, tesis veya sahaları tanzim etmekle görevlidir.  

 

 

SPOR TESİSLERİ

 

Sayısı

(Adet)

Alanı

(m2)

AÇIKLAMALAR

Kapalı Spor Salonu

1

600

650 kişi kapasiteli

Fitness Merkezi

1

200

300 kişi kapasiteli

Yüzme Havuzu

1

500

yarı olimpik standartlarda

Hamam-Sauna

1

30

hijyenik koşullara uygun

Basketbol, Voleybol sahaları

1

600

Federasyon standartlarına uygun

Pilates ve Squash stüdyoları 1  

Standartlara Uygun

Atletizm pisti ve futbol sahası 1  

Standartlara Uygun

Çok Amaçlı Çadır Salon 1              Standartlara Uygun

 

TNKÜ SPOR SALONU KULLANIM TALİMATI        

 1. Salonumuzda, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Badminton branşlarında sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Spor salonundan yalnızca Üniversitemiz öğrenci ve personeli yararlanabilmektedir. Bu nedenle spor salonuna girişte sizden istendiğinde kimlik gösterilmesi gerekmektedir.
 2. Personel ve öğrencilerin kendi birimleri için salon programında belirtilen saatlere riayet etmeleri gerekmektedir.   
 3. Spor sağlıklı yaşamın bir gereği olsa da her birey için uygun olmayabilir. Üniversitemiz spor faaliyetleri esnasında yaşanacak sağlık problemlerinden sorumlu tutulamaz.
 4. Spor salonunda çalışmaya başlamadan önce, “ısınma ve stretching” hareketlerinin yapılması sağlığınız için önerilmektedir.
 5. Spor salonu hafta içi 09:30-21:30 saatleri arasında ve hafta sonu sadece Cumartesi günü 09:30-17:30 saatleri arasında açıktır.
 6. Spor yapılan alanlarda uygun spor ayakkabısı giyilmesi zorunludur. Ayakkabılar hafif, esnek veya deri tabanlı ve topuksuz olmalıdır. Zeminde iz bırakan ayakkabı, bot, sandalet ve terlik ile salonun kullanılmasına izin verilmez. Bu kurallara uymayanlar spor alanlarına alınmazlar. Spor ayakkabıları dışarıda giyilmemeli ve  temiz bir şekilde getirilmelidir.
 7. Salon kullanımı için gelen öğrenci ve personelimize ilgilenecekleri branşa uygun malzemeler (basketbol topu, voleybol topu, hentbol topu v.s.) salon görevlisince verilecektir.
 8. Salon içerisinde (spor yapılan alan) dışarıdan yiyecek-içecek getirilemez.
 9. Basketbol potasına asılmak, potanın ağırlık aksamları ile oynamak ve potanın kurulumuna müdahale etmek yasaktır.
 10. Voleybol filesine asılmak, direkleri yerinden oynatmak ve filenin kurulumuna müdahale etmek yasaktır.
 11. Kişilerin yanlarında değerli eşya getirmemeleri önerilir, kaybolan eşyalardan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Müdürlüğü sorumlu değildir.
 12. Personel ve öğrencilerimizin, tesisimizdeki spor alanlarından yararlanmak için, faydalandıkları bölümün kurallarına uygun kıyafetle kullanmak zorundadır.
 13. Tesisin, genel hijyen ve temizliğini korumak için Sağlık Kültür Spor Dairesi Spor Müdürlüğü’nün sunduğu hijyenik çözümlere uyulması zorunludur.
 14. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Müdürlüğü kişinin tesis içerisinde uğrayacağı fiziksel veya maddi zararlardan sorumlu değildir.
 15. Personel ve öğrencilerimizin salon görevlilerinin uyarılarına uymak zorundadır. Bu uyarılara ve kurallara uymayanlardan tesisi terk etmesi istenir.