2022-06-06

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Bilimsel Araştırma Topluluğu (NKÜBAT)’ın düzenlediği ‘4. Ulusal Kadın Sağlığı Kongresi’ yoğun katılımla başladı.NKÜ Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongrenin açılış törenine Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan GÜLTEKİN, NKÜBAT Koordinatörü Prof. Dr. Sibel ÖZKAN GÜRDAL, NKÜBAT Başkanı İrem YILDIRIM, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Dekan Prof. Dr. Erdoğan GÜLTEKİN konuşmasında, kongre ve konferansların tıp eğitimine katkı sağlayan en önemli etkinliklerden olduğunun altını çizerek, organizasyonda emeği geçen NKÜBAT üyelerine teşekkür etti.

NKÜBAT Koordinatörü Prof. Dr. Sibel ÖZKAN GÜRDAL, “Sağlıklı bir toplumun güçlü temeli ancak kadın sağlığının geliştirilmesi ile oluşturulabilir” diyerek, kongrenin önemine dikkat çekti.

NKÜBAT Başkanı İrem YILDIRIM ise, Tıp Fakültesi Tıbbi Bilimsel Araştırma Topluluğu’nun faaliyetlerinden bahsederek, NKÜBAT’ın 2013 yılından itibaren bilimsel araştırmaya hevesli öğrencileri bir çatı altında toplayan, öğrencilerin bir araya gelerek parlak fikirler ürettiği ve başarılı organizasyonlara imza atan bir oluşum olduğunu belirtti.

Haberin devamı için Tıklayınız